Bi'şey mi bakmıştın? (blog içi arama)

10 Haziran 2008 Salı

Gençlik nereye gidiyor?

Etrafıma şöyle bir bakıyorum da, çok gerilerde kalmışız! Çok gerilerde kalmışız dediğim, 10 seneden daha önceki zamanlarda çocukluğunu yaşamış olanlardan bahsediyorum. Bizim zamanımızda saklambaç vardı, istop vardı, körebe vardı..

Etrafıma şöyle bir bakıyorum da, ya zaman çok hızlı ilerliyor, ya da toplum kan kaybediyor, gençlerimizin beyni sulandırılmaya çalışılıyor!

Geçen gün "Amerikalı" biriyle tanıştım, adı veya nerde karşılaştığımız önemli değil. Önemli olan şu: Tam "8" çocuğu var. Çocuklarını bir görseniz, hepsi o kadar tatlı o kadar şirin ki... ve evlerinde televizyon yok! Ne kadar şaşırtıcı değil mi? Bana sorarsanız şaşırtıcı değil, üzücü bir olay bu. Hayır, paraları olmadığından değil tabii ki.. Adam çocuklarını nasıl yetiştireceğini biliyor sevgili ülkem.

Biz gençliğimizi eriteduralım, onların körpecik beyinlerini saçma sapan birtakım programlarla, kan ve şiddet dolu video oyunlarıyla dolduralım, sonra diyelim ki "Türk isterse dünyayı fetheder"

Buyrun yorum sizin..

Bilmem ki bunların ne anlamı var..

Almış başını gidiyor, bir üste çıkma çabası.. Yani ne anlamı var bütün bunların? biri der ki türbanlı girebileyim, biri der ki yok giremeyesin... Tamam bunlar onları ilgilendiren meseleler, e o zaman halledin aranızda? Tüm ülkeyi ayağa kaldırmaya ne gerek var?

Aklıma şu soru takılıyor millet Laiklik deyince "Laiklik din ve devlet işlerini birbirinden ayrı tutmak değil mi?" O zaman niye milletin kafasını karıştırıyorsunuz? Madem birbirinden ayırmak lazım, siyaset yapmayın bu konu üzerinden. Bırakın milleti birbirine kırdırmayı, herkes dostça kardeşçe yaşasın..

Anlamsız işlerle halkı galeyana getirmeyin :) Hepimiz kardeşiz :)
Özel Arama